lessphp fatal error: load error: failed to find /home/adiguzel/web/adiguzel.k12.tr/public_html/anaokulu/wp-content/themes/theme45716/bootstrap/less/bootstrap.lesslessphp fatal error: load error: failed to find /home/adiguzel/web/adiguzel.k12.tr/public_html/anaokulu/wp-content/themes/theme45716/style.less Sosyal Projeler | Adıgüzel Ataşehir Anaokulu

Sosyal Projeler

Sosyal Projeler

  • Geleceğe Enerjin Kalsın

İstanbul Üniversitesi Vakfı Adıgüzel Okulları; 2009–2010 Eğitim- Öğretim yılında Ataşehir ilçesinde tek özel okul ve İstanbul ili resmi ve özel ilköğretim okulları arasında 41 okuldan biri olarak enerji verimliliği çalışmaları ile “enerji dostu” ödülünü kazanmıştır. Bu Projeye, anaokullarımızda bu yıldan itibaren katılacaktır.

  • Eko-Okullar

1995 yılından beri TÜRÇEV koordinasyonunda ülkemizde uygulanmakta olan eko-okullar projesi; ilköğretim okullarında çevre bilinci, çevre yönetimi ve sürdürülebilir kalkınma eğitimi vermek için uygulanan bir projedir. Amacı çocuklarda çevre bilincinin gelişmesini sağlamaktır. Programın uygulanması, öğrencilere çevre konusunda olduğu kadar, yaşamları boyunca kullanacakları ve başarılarını etkileyecek alışkanlıklar kazandırır. Eko-Okullar projesi kapsamında; İ.Ü.V  Adıgüzel İlkokulu ve Ortaokulu İki yıldır ‘Çöp-Atık’ konusundaki çalışmaları ile "Yeşil Bayrak" ödülünü almaya hak kazanmıştır. Anaokullarımızda bu projeye destek vermektedir.

  • Geziler

Gezi takvimi okul yönetiminin belirlediği il içi geziler olarak, her yaş grubu düzeyinde yıllık plana uygun bir şekilde düzenlenir ve yıllık çalışma takviminde belirtilir. Her ayın ilk haftasında gezi programının da yer aldığı bir bülten ile aylık geziler duyurulur.