lessphp fatal error: load error: failed to find /home/adiguzel/web/adiguzel.k12.tr/public_html/anaokulu/wp-content/themes/theme45716/bootstrap/less/bootstrap.lesslessphp fatal error: load error: failed to find /home/adiguzel/web/adiguzel.k12.tr/public_html/anaokulu/wp-content/themes/theme45716/style.less Kurucu Temsilcimizden | Adıgüzel Ataşehir Anaokulu

Kurucu Temsilcimizden

 

 

KURUCU TEMSİLCİMİZDEN

Değerli Velilerimiz,
‘Herşey Sevgiyle Başlar’ felsefesi ile 15 yıllık eğitim tecrübesini yeni nesillere aktaran İstanbul Üniversitesi Vakfı Adıgüzel Okulları'na "Hoş geldiniz" diyor, mutlu bir yıl geçirmenizi diliyoruz.

İstanbul Üniversitesi Vakfı Adıgüzel Anaokulları, çağın gereklerine uygun, öğrencinin ihtiyacına yönelik eğitim öğretim anlayışı ile önceliği öğrencilerimizin potansiyelini keşfetmeye ve geliştirmeye ayırarak, akademik donanımın yanı sıra, sosyo kültürel kazanımlarının oluşması için, zengin seçenekler sunuyor, yeni nesil ‘Eğlenirken Öğrenen’ özgüveni yüksek öğrenciler yetiştiriyoruz.

Okul genelindeki teknolojik imkanların yanı sıra öğrencilerimiz, doğal malzemelerle keşfetme dürtülerini ön plana çıkarıyorlar. Ayrıca her ay gerçekleştirdiğimiz etkinlikler ile öğrencilerimiz, çevrelerini ve farklı kültür değerlerini tanıyarak, sosyalleşme konusunda önemli kazanımlar elde ediyorlar.

Anaokullarımız genelinde yapılan çalışmalarda disiplinler arası işbirliğine önem verilerek, "eğitimin sürekliliği" ilkesine bağlı kalınıyor ve anaokulundan liseye kadar süreç, bir bütünlük içinde değerlendiriliyor. Buna bağlı olarak, okullarımız genelinde mevcut kütüphaneler, fen-matematik ve bilgisayar laboratuvarları, resim-müzik atölyelerinden tüm anaokulu öğrencileri programlarına uygun olarak faydalanıyorlar.

Anaokulundan başlayarak tüm düzeylerde, öğrencilerimizin İngilizce eğitimlerine son derece önem veriyor ve ‘Adıgüzel’ olarak fark yaratıyoruz. Öğrencilerimiz İngilizce'yi kalıplaşmış öğretilerle değil, günlük yaşam becerilerinde, içselleştirerek öğreniyorlar. Bu uygulama ile dile uyum süreçleri gelişen öğrencilerimizin, öğrenme geçişinin hızlandığını da görüyoruz.

Öğrenme hızının çok yüksek olduğu bu süre içinde kazanılan davranış biçimleri tüm yaşam boyunca devam eder. İnsan yaşamında böylesine önemli bu dönemi siz değerli velilerimizle birlikte omuz omuza geçirmekten, ilerleyen yaşamları boyunca onları başarılı ve mutlu bireyler olarak görmekten gurur duyacağız.

Saygılarımla,
Tülay ADIGÜZEL/KURUCU TEMSİLCİSİ