Etkinliklerimiz ve Başarılarımız

EDEBİYAT TARİHİNE YOLCULUK!

EDEBİYAT TARİHİNE YOLCULUK!

7. sınıf öğrencilerimiz Ahmet Hamdi Tanpınar Edebiyat Müze Kütüphanesi’ni gezdiler. Gülhane Parkı içerisindeki Alay Bey Köşkü’nde yer alan ve 9000 kitabın yanı sıra 33 ayrı yazarın 100’ü aşkın eşyasına ev sahipliği yapan müze kütüphanede öğrencilerimiz, yaşadıkları döneme damga vurup klasikleşmiş yazar ve eserlerin büyülü dünyasına adım attılar. Önemli yazarların hayatlarına ve eserlerine dair bilgiler edindiler. … Devamı

MECLİS SEÇİMİ HEYECANI!

MECLİS SEÇİMİ HEYECANI!

Öğrencilerimize demokratik yolla seçme ve seçilme haklarının önemini yaşatabilmek adına ilkokul-ortaokulumuzda gerçekleştirdiğimiz meclis seçimleri heyecanlı bir sürecin ardından bugün tamamlandı. Meclis’e seçilen öğrencilerimize başarılar diliyoruz.

KITALAR ARASI MÜZİK ZİYAFETİ!

KITALAR ARASI MÜZİK ZİYAFETİ!

Amerika’da pop müziğe getirdikleri klasik ve farklı yorumla adından sıkça söz edilen Well-Strung Grubu’nun başarılı sanatçıları öğrencilerimizle buluştu. Sahnede popüler şarkıları kendi tarzlarıyla yorumlayan grup üyeleri öğrencilerimizin performanslarını da dinleyerek önerilerde bulundular.

KULÜPLERİMİZİ SEÇTİK!

KULÜPLERİMİZİ SEÇTİK!

İlkokul ve ortaokulumuzda yapılan kulüp seçimlerinde öğretmenlerimizin yaptıkları tanıtımlar sonrasında öğrencilerimiz Tiyatro, Sinema, Müzik, Eskrim, Okçuluk, Basketbol, Futbol, Sanat ve Tasarım, Eğlenceli Sanat, Akıl Oyunları, Kutu Oyunları, English Karaoke, English Scrabble, Story in the Shoe Box, Dans Eden Parmaklar, Lego gibi kulüpler arasından seçimlerini yaptılar.    

CAMBRIDGE’DE ORTALAMAYI AŞTIK!

CAMBRIDGE’DE ORTALAMAYI AŞTIK!

2017/2018 Eğitim – Öğretim Yılında YLE, KET ve PET Cambridge Sınavlarında İstanbul, Marmara ve Türkiye ortalamalarının üzerinde sonuçlara imza atan öğrencilerimizi ve emeği geçen öğretmenlerimizi tebrik ediyoruz.

ÖĞRENCİMİZ GÜLPERİ’DE!

ÖĞRENCİMİZ GÜLPERİ’DE!

Tiyatro Bölümü öğrencilerimizden Eylül Ersöz Gülperi dizisindeki performansıyla göz dolduruyor… Öğrencimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz!

MEZUNLARIMIZ GÖĞSÜMÜZÜ KABARTMAYA DEVAM EDİYOR!

MEZUNLARIMIZ GÖĞSÜMÜZÜ KABARTMAYA DEVAM EDİYOR!

Müzik Bölümü mezunlarımızdan Attila Cener İTÜ Müzikoloji Bölümü’nü 1.likle, İpek Sanem Karaali Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Devlet Konservatuarı Müzik Bölümü Piyano Anasanat Dalı’nı 1.likle, Tiyatro Bölümü mezunlarımızdan Şevval Öztay Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuarı Sahne Sanatları Bölümü Tiyatro Anasanat Dalı’nı 1.likle kazandı. Öğrencilerimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz…

GENÇ YETENEĞİMİZ SANATIN MERKEZİNDE!

GENÇ YETENEĞİMİZ SANATIN MERKEZİNDE!

Resim Bölümü 12. sınıf öğrencilerimizden Hiranur Atmaca, İtalya’nın en iyi tasarım okullarından biri olan NABA Academy’i (Nuova Accademia Di Belle Arti Milano) kazandı. Öğrencimize başarılarının devamını diliyoruz.

SEMİNER DÖNEMİMİZ BAŞLADI!

SEMİNER DÖNEMİMİZ BAŞLADI!

Lise, ortaokul, ilkokul ve anaokulu öğretmenlerimizin katılacağı seminer dönemimiz başladı. 3 hafta sürecek eğitimlerimiz boyunca öğretmenlerimiz alanında uzman eğitmen ve öğretim görevlilerinden çeşitli konularda teorik ve pratik eğitim alacaklar. Seminer dönemimizin bütün öğretmenlerimiz için verimli ve faydalı geçmesini diliyoruz. Eğitimlerimizin detaylarını okullarımızın ilgili sayfasından ve sosyal medya hesaplarımızdan (adıguzelokulları) takip edebilirsiniz.  

İTÜ’DE İLK SIRADAYIZ!

İTÜ’DE İLK SIRADAYIZ!

Resim Bölümü mezunlarımızdan Melisa Öncü İstanbul Teknik Üniversitesi Moda Tasarım Bölümü’nü 1.likle kazanmıştır, öğrencimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.  

AKADEMİ ÖĞRENCİLERİMİZDEN RENGARENK GÖSTERİ!

AKADEMİ ÖĞRENCİLERİMİZDEN RENGARENK GÖSTERİ!

Adıgüzel Akademi sene sonu gösterisi renkli anlara sahne oldu. Akademi Koordinatörümüz Fulya Selışık’ın açılış konuşması ile başlayan gösteride piyano, keman, gitar, bateri, dans ve tiyatro bölümü öğrencileri sunumlarını aileleri ile paylaştılar. Bu güzel günde emeği geçen öğretmenlerimize ve akademimizi tercih edip kısa sürede büyük işler başaran öğrencilerimize teşekkür ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

LİSEMİZDE MEZUNİYET SEVİNCİ

LİSEMİZDE MEZUNİYET SEVİNCİ

Güzel Sanatlar Lisemizin kep töreni her yıl olduğu gibi yine birbirinden renkli görüntülere sahne oldu. Okul bahçemizde düzenlenen törende bu sene mezun olan öğrencilerimiz diplomalarını alırken töreni izleyen velilerimiz oldukça heyecanlı ve gururlu anlar yaşadılar. Güzel Sanatlar Lisesi Okul ve Resim Bölümü 1.’si Zeynep Doğa Karabulut, Tiyatro Bölümü 1. Şevval Öztay, Müzik Bölümü 1. Tuğba … Devamı

TİYATRO KULÜBÜ SUNAR; “ALİS AYNANIN İÇİNDEN”!

TİYATRO KULÜBÜ SUNAR; “ALİS AYNANIN İÇİNDEN”!

Ortaokul Tiyatro Kulübü öğrencilerimiz yönetmenliğini Tiyatro Öğretmenimiz Mehmet Selin Sağdıç’ın yaptığı “Alis Aynanın İçinden” adlı oyunlarını sahnelediler. Masal dünyasının unutulmaz karakterlerini canlandıran öğrencilerimiz başarılı sahne performanslarıyla velilerimizden ve öğretmenlerimizden büyük beğeni topladılar.

KÜÇÜK KAHRAMANLARIMIZ SAHNEDE!

KÜÇÜK KAHRAMANLARIMIZ SAHNEDE!

İlkokul Tiyatro Kulübü öğrencilerimiz yönetmenliğini Tiyatro Öğretmenimiz Burcu Taş’ın yaptığı “Küçük Kahramanlar” adlı oyunlarını sahnelediler. Performanslarıyla göz dolduran öğrencilerimiz oyunu izlemeye gelen velilerimizden büyük alkış topladılar.

MÜZİK BÖLÜMÜMÜZDEN FESTİVAL GİBİ KONSER

MÜZİK BÖLÜMÜMÜZDEN FESTİVAL GİBİ KONSER

Lisemizin Müzik Bölümü öğrencileri 2017-2018 eğitim öğretim yılına klasik ve pop müziğin sevilen eserleriyle veda ettiler. Müzik Bölümü Başkanımız Erkan Karaosman ve müzik öğretmenlerimiz Arzum Şengüller ve Aylin Baloğlu eşliğinde gerçekleşen sene sonu konserinde öğrencilerimiz solo, koro ve düet performanslarla izleyenlere unutulmaz bir müzik ziyafeti yaşattılar.

ADIGÜZEL BİLİM ŞENLİĞİ

ADIGÜZEL BİLİM ŞENLİĞİ

İlkokul-Ortaokul öğrencilerimiz bu yılki bilim şenliğinde birbirinden ilginç,farklı; deney-maket-araştırma çalışmalarını velilerimiz ile öğretmenlerimize uygulayarak sundular.