"İlkelerimiz ve İlklerimizle farklıyız…"

Etkinliklerimiz ve Başarılarımız

SEMİNER DÖNEMİNE KAHVALTILI MERHABA

SEMİNER DÖNEMİNE KAHVALTILI MERHABA

Öğretmenlerimiz seminer dönemlerine geleneksel kahvaltı buluşmamızla merhaba dedi. Anaokulları, ilkokul, ortaokul ve güzel sanatlar lisemizin tüm kadrosu keyifle tamamladıkları kahvaltının ardından tanışma toplantısına geçtiler. Tüm idareci ve öğretmenlerimize mutlu ve verimli bir seminer dönemi geçirmelerini diliyoruz.

ÖĞRENCİLERİMİZİN BÜYÜK BAŞARISI

ÖĞRENCİLERİMİZİN BÜYÜK BAŞARISI

Ortaokul mezunlarımızdan TEOG birincimiz Melis Karadağ Galatasaray Lisesi’ni, Güzel Sanatlar Lisesi mezunlarımızdan okul birincimiz Eylül Yarkın Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü’nü birincilikle kazanmıştır. Öğrencilerimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

SEMEP’ TEN İKİ ÖDÜL BİRDEN

SEMEP’ TEN İKİ ÖDÜL BİRDEN

Güneydoğu Akdeniz Çevre Projesi’ nde (SEMEP) 7 A sınıfı öğrencilerimizden Aysel Zelal Keleş, Zehra Naz Yıldız ve Melisa Zeynep Sarışın “Yaşanabilir Bir Dünya İçin Yenilebilir Enerji” konusunda yaptıkları maket çalışması ile “En İyi Ekolojik Çalışma” ödülünü kazandılar. Ayrıca öğrencilerimiz aynı konuda yazdıkları şiir ve yaptıkları röportaj ile “Sosyal Medya” ödülünü de almaya hak kazandılar.Öğrencilerimizi gönülden … Devamı

ŞAMPİYON RAKETLER

ŞAMPİYON RAKETLER

İstanbul Okul Sporları Şehit Ömer Halisdemir Sezonu adı altında Ataşehir ilçesinde düzenlenmiş olan “Masa Tenisi Turnuvası” nda Ortaokul öğrencilerimiz Sudenaz Adıgüzel, Başak Çetin, Ece Nur Şakir ve Nehir Sayharman ‘ dan oluşan ” Küçük Kız Masa Tenisi Takımımız” 2. olmuştur. Öğrencilerimizi gönülden tebrik ediyor ve başarılarının devamını diliyoruz.

BAŞARIYA KULAÇ ATIYORUZ

BAŞARIYA KULAÇ ATIYORUZ

İstanbul Yüzme Federasyonu Okullar Arası Minikler B kategorisinde yarışan İlkokul öğrencimiz Mehmet Berke Eker, İstanbul İl Birinciliği Yüzme Müsabakasında kendi serisinde 50 m serbestte 1. , tüm erkek sporcular arasında da 16. ,50 m Kurbağa serisinde de 3. , yarışan tüm erkek sporcular arasında da 8. oldu. Öğrencimizi gönülden tebrik ediyor ve başarılarının devamını diliyoruz.

MASA TENİSİ YILDIZLARIMIZ

MASA TENİSİ YILDIZLARIMIZ

İstanbul Okul Sporları Şehit Ömer Halisdemir Sezonu adı altında Ataşehir ilçesinde düzenlenmiş olan “Masa Tenisi Turnuvası” nda Ortaokul öğrencilerimiz Egemen Atak, Mert Çakıcı, Arhan Atalay ve Tuna Bakır’ dan oluşan ” Yıldız Erkek Masa Tenisi Takımımız” 3. olmuştur. Öğrencilerimizi gönülden tebrik ediyor ve başarılarının devamını diliyoruz.

MÜZAYEDEMİZDE YILDIZ YAĞMURU

MÜZAYEDEMİZDE YILDIZ YAĞMURU

Güzel Sanatlar Lisemizin her yıl düzenlediği Sene Sonu Sergi ve Müzayede etkinliği bu yıl Ataşehir Belediyesi ile ortak gerçekleşti. 22 Mayıs Pazartesi akşamı Novada AVM Nikah Salonu’nda gerçekleşen etkinlikte Resim Bölümü öğrencilerimizin eserleri satılarak geliri Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı’na bağışlandı. Geceye damgasını vuran “Yılın En İyileri Ödül Töreni”nde ise yıldız yağmuru vardı. Öğrencilerimizin oylarıyla “Yılın … Devamı

BAHARI BİLİM ŞENLİĞİYLE KARŞILADIK

BAHARI BİLİM ŞENLİĞİYLE KARŞILADIK

İlkokul- Ortaokulumuzda 10. Bilim Şenliği etkinliğimiz gerçekleşti. Etkinlikte öğrencilerimiz anne- babalarına çeşitli deneyler yaparken baharı bilim şenliğiyle karşıladılar.

SANATI SOKAĞA TAŞIDIK

SANATI SOKAĞA TAŞIDIK

Güzel Sanatlar Lisemizin Ataşehir Belediyesi ile ortak düzenlediği Sanat Haftası etkinliğimiz 3-6 Mayıs tarihleri arasında Ataşehir Cumhuriyet Parkı’nda gerçekleşti. Heykelden ritime, yüz boyamadan ebruya, sinemadan masal okuma ve eğlenceli bilime kadar sanatın her dalını kapsayan atölyelerimizde etkinlik boyunca yaklaşık 1500 öğrenci sanatla iç içe zaman geçirme fırsatı buldu. Halka açık olan atölyelerimiz Ataşehirliler tarafından da … Devamı