Etkinliklerimiz ve Başarılarımız

HARBİYE ASKERİ MÜZESİ’NDEYİZ!

HARBİYE ASKERİ MÜZESİ’NDEYİZ!

10. sınıf öğrencilerimiz 12 Aralık 2018 tarihinde Harbiye Askeri Müzesi’ni gezdiler. Mehteran Birlik Komutanlığının mehter konserini izleme fırsatı yakaladılar. Türk tarihine olan ilgiyi geliştirmek, tarihi ve kültürel hassasiyeti arttırmak, Türk tarihini yaşayan nesillere görsel olarak aktarabilmek ve öğrencilerde kalıcı etkiler bırakabilmek amacıyla 10. Sınıf öğrencilerimiz tarih ve coğrafya öğretmenleri eşliğinde Harbiye Askeri Müzesi’ni gezerek Türklerin … Devamı

ÖĞRENCİMİZ BERKCAN ÇAKAR FENOMEN DİZİ ÇUKUR’DA!

ÖĞRENCİMİZ BERKCAN ÇAKAR FENOMEN DİZİ ÇUKUR’DA!

Tiyatro Bölümü öğrencilerimizden Berkcan Çakar, son dönemin en çok izlenen ve ödüle doymayan dizisi Çukur’un öne çıkan karakterlerinden Mahsun’un (Berkay Ateş) gençliğini canlandırdı. Öğrencimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz…

GÖKYÜZÜNDE NELER OLUYOR?

GÖKYÜZÜNDE NELER OLUYOR?

6. Sınıf Öğrencilerimiz İstanbul Üniversitesi Gözlemevi’nde bulunan planetaryum ve müze etkinliklerine katıldı. Bu planetaryumda bulunan, gündüz saatlerinde Güneş gece saatlerinde Ay, gezegenler yıldızlar vb. cisimlerin gözlenebildiği gözlemevleri, uzman astronomların sunumlar yaptığı salonlar, astronomi koleksiyonu gibi birçok alanlar gezilerek keşfedildi.

ÖĞRENCİMİZ ALTINA DOYMUYOR!

ÖĞRENCİMİZ ALTINA DOYMUYOR!

Yurt içi ve yurt dışında katıldığı turnuvalarda göğsümüzü kabartan milli tekvandocu öğrencimiz Hüseyin Berat Demircioğlu başarılarına bir yenisini daha ekledi. İstanbul Şampiyonası’nda bugün hat trick yaparak büyükler +87 kiloda ve gençler +78 kiloda altın madalya alarak İstanbul şampiyonu olan öğrencimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

KARDEŞ OKUL KAMPANYAMIZ İÇİN DESTEKLERİNİZİ BEKLİYORUZ!

KARDEŞ OKUL KAMPANYAMIZ İÇİN DESTEKLERİNİZİ BEKLİYORUZ!

Kardeş okul kampanyamız için iletişime geçtiğimiz Gebze Özel Eğitim Uygulama Okulu’nun kitap, kırtasiye ve kıyafet ihtiyaçlarının olduğunu saptadık. Gelin orada eğitim alan öğrencilerin yüzlerini birlikte güldürelim, benim varsa onun da olmalı diyelim!

OXFORD TAKVİMİ’NDEYİZ!

OXFORD TAKVİMİ’NDEYİZ!

Oxford Big Read Yarışması Türkiye 1.miz Duru Çamoğlu, büyük başarısı ile Oxford Takvimi Aralık sayfasına adını yazdırdı. Öğrencimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.  

NESNEL ARAŞTIRMA RUHUYLA ÖĞRENİYORUZ..

NESNEL ARAŞTIRMA RUHUYLA ÖĞRENİYORUZ..

9.sınıf öğrencilerimiz Tarih ve Coğrafya dersinde edindikleri kazanımları pekiştirmek amacıyla Eski Şark Eserleri Müzesi, Arkeoloji Müzesi, Çinili Köşk’ü ziyaret ettiler. Tarih öğretmeni Duygu AKÇAY, İstanbul Arkeoloji müzesinde bilgi kaynaklarına ulaşmanın keyifli ve büyülü bir yolu olan müzede ders işleyerek, öğrencilerimizin uygarlık tarihi konusunu anlamalarına yardımcı oldu. Ayrıca Coğrafya Öğretmeni Önder HAVLACI, mekânlarda ve heykellerde kullanılan … Devamı

RAHMİ KOÇ MÜZESİ’NDEYİZ!

RAHMİ KOÇ MÜZESİ’NDEYİZ!

5. Sınıf Öğrencilerimiz Rahmi Koç Müzesi’nde bulunan “Renkli Matematik Dünyası” etkinliklerine katıldı. Renkli Matematik Dünyası Eğlen-Öğren bölümünde bulunan deneylerle öğrencilerimize matematiği “anlaşılmaz, erişilmez” olmaktan çıkarıp “dokunulabilir, sevilebilir” kılmaya çalıştık.

FOTOĞRAFLAR İLE BALAT’I KEŞFEDİYORUZ!

FOTOĞRAFLAR İLE BALAT’I KEŞFEDİYORUZ!

Sinema-Tv Bölümü öğrencilerimizle Temel Fotoğrafçılık Dersi kapsamında İstanbul’un tarihi semtleri Fener ve Balat’ta düzenlediğimiz gezide keyifli ve başarılı kareler yakaladık. Ders öğretmenimiz Birsen Tarhan’ın eşliğinde ve Coğrafya öğretmenimiz Önder Havlacı’nın rehberliğinde düzenlenen gezi kapsamında sokak-iç mekan ve sosyal medya fotoğrafçılığı bilgileri Sveti Stefan (Bulgar Demir) Kilisesi, Fener Rum Patrikhanesi, Cafe Naftalin K, Boyalı Kapılar Sokağı, … Devamı

SONSUZA DEK CUMHURİYET!

SONSUZA DEK CUMHURİYET!

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı güzel sanatlar lisemizde, İlkokul-ortaokulumuzda ve anaokulumuzda şarkılar, şiirler ve gösteriler eşliğinde coşkuyla kutlandı.

EDEBİYAT TARİHİNE YOLCULUK!

EDEBİYAT TARİHİNE YOLCULUK!

7. sınıf öğrencilerimiz Ahmet Hamdi Tanpınar Edebiyat Müze Kütüphanesi’ni gezdiler. Gülhane Parkı içerisindeki Alay Bey Köşkü’nde yer alan ve 9000 kitabın yanı sıra 33 ayrı yazarın 100’ü aşkın eşyasına ev sahipliği yapan müze kütüphanede öğrencilerimiz, yaşadıkları döneme damga vurup klasikleşmiş yazar ve eserlerin büyülü dünyasına adım attılar. Önemli yazarların hayatlarına ve eserlerine dair bilgiler edindiler. … Devamı

MECLİS SEÇİMİ HEYECANI!

MECLİS SEÇİMİ HEYECANI!

Öğrencilerimize demokratik yolla seçme ve seçilme haklarının önemini yaşatabilmek adına ilkokul-ortaokulumuzda gerçekleştirdiğimiz meclis seçimleri heyecanlı bir sürecin ardından bugün tamamlandı. Meclis’e seçilen öğrencilerimize başarılar diliyoruz.

KITALAR ARASI MÜZİK ZİYAFETİ!

KITALAR ARASI MÜZİK ZİYAFETİ!

Amerika’da pop müziğe getirdikleri klasik ve farklı yorumla adından sıkça söz edilen Well-Strung Grubu’nun başarılı sanatçıları öğrencilerimizle buluştu. Sahnede popüler şarkıları kendi tarzlarıyla yorumlayan grup üyeleri öğrencilerimizin performanslarını da dinleyerek önerilerde bulundular.

KULÜPLERİMİZİ SEÇTİK!

KULÜPLERİMİZİ SEÇTİK!

İlkokul ve ortaokulumuzda yapılan kulüp seçimlerinde öğretmenlerimizin yaptıkları tanıtımlar sonrasında öğrencilerimiz Tiyatro, Sinema, Müzik, Eskrim, Okçuluk, Basketbol, Futbol, Sanat ve Tasarım, Eğlenceli Sanat, Akıl Oyunları, Kutu Oyunları, English Karaoke, English Scrabble, Story in the Shoe Box, Dans Eden Parmaklar, Lego gibi kulüpler arasından seçimlerini yaptılar.    

CAMBRIDGE’DE ORTALAMAYI AŞTIK!

CAMBRIDGE’DE ORTALAMAYI AŞTIK!

2017/2018 Eğitim – Öğretim Yılında YLE, KET ve PET Cambridge Sınavlarında İstanbul, Marmara ve Türkiye ortalamalarının üzerinde sonuçlara imza atan öğrencilerimizi ve emeği geçen öğretmenlerimizi tebrik ediyoruz.