Etkinliklerimiz ve Başarılarımız

İTÜ’DE İLK SIRADAYIZ!

İTÜ’DE İLK SIRADAYIZ!

Resim Bölümü mezunlarımızdan Melisa Öncü İstanbul Teknik Üniversitesi Moda Tasarım Bölümü’nü 1.likle kazanmıştır, öğrencimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.  

AKADEMİ ÖĞRENCİLERİMİZDEN RENGARENK GÖSTERİ!

AKADEMİ ÖĞRENCİLERİMİZDEN RENGARENK GÖSTERİ!

Adıgüzel Akademi sene sonu gösterisi renkli anlara sahne oldu. Akademi Koordinatörümüz Fulya Selışık’ın açılış konuşması ile başlayan gösteride piyano, keman, gitar, bateri, dans ve tiyatro bölümü öğrencileri sunumlarını aileleri ile paylaştılar. Bu güzel günde emeği geçen öğretmenlerimize ve akademimizi tercih edip kısa sürede büyük işler başaran öğrencilerimize teşekkür ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

LİSEMİZDE MEZUNİYET SEVİNCİ

LİSEMİZDE MEZUNİYET SEVİNCİ

Güzel Sanatlar Lisemizin kep töreni her yıl olduğu gibi yine birbirinden renkli görüntülere sahne oldu. Okul bahçemizde düzenlenen törende bu sene mezun olan öğrencilerimiz diplomalarını alırken töreni izleyen velilerimiz oldukça heyecanlı ve gururlu anlar yaşadılar. Güzel Sanatlar Lisesi Okul ve Resim Bölümü 1.’si Zeynep Doğa Karabulut, Tiyatro Bölümü 1. Şevval Öztay, Müzik Bölümü 1. Tuğba … Devamı

TİYATRO KULÜBÜ SUNAR; “ALİS AYNANIN İÇİNDEN”!

TİYATRO KULÜBÜ SUNAR; “ALİS AYNANIN İÇİNDEN”!

Ortaokul Tiyatro Kulübü öğrencilerimiz yönetmenliğini Tiyatro Öğretmenimiz Mehmet Selin Sağdıç’ın yaptığı “Alis Aynanın İçinden” adlı oyunlarını sahnelediler. Masal dünyasının unutulmaz karakterlerini canlandıran öğrencilerimiz başarılı sahne performanslarıyla velilerimizden ve öğretmenlerimizden büyük beğeni topladılar.

KÜÇÜK KAHRAMANLARIMIZ SAHNEDE!

KÜÇÜK KAHRAMANLARIMIZ SAHNEDE!

İlkokul Tiyatro Kulübü öğrencilerimiz yönetmenliğini Tiyatro Öğretmenimiz Burcu Taş’ın yaptığı “Küçük Kahramanlar” adlı oyunlarını sahnelediler. Performanslarıyla göz dolduran öğrencilerimiz oyunu izlemeye gelen velilerimizden büyük alkış topladılar.

MÜZİK BÖLÜMÜMÜZDEN FESTİVAL GİBİ KONSER

MÜZİK BÖLÜMÜMÜZDEN FESTİVAL GİBİ KONSER

Lisemizin Müzik Bölümü öğrencileri 2017-2018 eğitim öğretim yılına klasik ve pop müziğin sevilen eserleriyle veda ettiler. Müzik Bölümü Başkanımız Erkan Karaosman ve müzik öğretmenlerimiz Arzum Şengüller ve Aylin Baloğlu eşliğinde gerçekleşen sene sonu konserinde öğrencilerimiz solo, koro ve düet performanslarla izleyenlere unutulmaz bir müzik ziyafeti yaşattılar.

ADIGÜZEL BİLİM ŞENLİĞİ

ADIGÜZEL BİLİM ŞENLİĞİ

İlkokul-Ortaokul öğrencilerimiz bu yılki bilim şenliğinde birbirinden ilginç,farklı; deney-maket-araştırma çalışmalarını velilerimiz ile öğretmenlerimize uygulayarak sundular.

KÜLTÜRLER BULUŞMASI

KÜLTÜRLER BULUŞMASI

Geleneksel “Kültür Günü” etkinliğimizi gerçekleştirdik. Seçtikleri ülkeleri çalışan ilkokul öğrencilerimiz, kostümleri, şarkıları ve danslarıyla yine renkli görüntüler oluşturdular.

KÜREK ŞAMPİYONU ADIGÜZEL’DEN!

KÜREK ŞAMPİYONU ADIGÜZEL’DEN!

Türkiye Kürek Federasyonu tarafından Sakarya/Sapanca’da yapılan Bahar Kupası Kürek Yarışları’nda Resim Bölümü 12. sınıf öğrencimiz Okan Yılmaz farklı kategorilerde Türkiye 1. ve 3. olmuştur. Öğrencimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz. 

MİNİ MİNİ BİRLER OKUMA BAYRAMINDA!

MİNİ MİNİ BİRLER OKUMA BAYRAMINDA!

İlkokul 1. sınıf öğrencilerimiz okuma şenliğinde seslendirdikleri şarkılar, dans ve drama gösterileriyle velilerimize eğlenceli ve unutulmaz dakikalar yaşattılar. Sınıf öğretmenlerinden okuma defterleri ve sertifikalarını alan öğrencilerimizin mutlulukları görülmeye değerdi. Fotoğraflar için; https://business.facebook.com/pg/adiguzelokullari/photos/?tab=album&album_id=2091078061129071 Gösterinin tamamı için;

TARİHİ GÜZELLİKLERİMİZİ KEŞFEDİYORUZ!

TARİHİ GÜZELLİKLERİMİZİ KEŞFEDİYORUZ!

Tarih ve Coğrafya dersleri kapsamında 10.sınıf öğrencilerimizle birlikte Beşiktaş Deniz Müzesi’ne gezi düzenledik. Gezimizde, öğrenciler, üç tarafı denizlerle çevrili olan ülkemizin bugün olduğu gibi geçmişte de denizcilik alanında yapmış olduğumuz başarıları görmek ve geçmişte kullanılan saltanat kayıkları, bahriyeli kıyafetleri, el yazmaları, gemi modelleri, sancaklar, haritalar ve portolanlar, tablolar, tuğralar ve armalar, kadırgalar, seyir aletleri, gemi … Devamı

ÖĞRENCİLERİMİZ TALES SINAVINDA FİNALDE!

ÖĞRENCİLERİMİZ TALES SINAVINDA FİNALDE!

Tüm Türkiye’ de düzenlenen Tales Matematik yarışmasında 5-A sınıfında Buse Yılmaz ve 6-A sınıfından Ezgi Karataş finale kalarak Aydın’ a davet edildi. Öğrencilerimizi tebrik eder ve başarının devamını dileriz.  

WATERGARDEN’A ÖĞRENCİLERİMİZDEN HEDİYE

WATERGARDEN’A ÖĞRENCİLERİMİZDEN HEDİYE

Watergarden’da gerçekleşen Genç Yetenekler Bahar Sergimizde Resim Bölümü öğrencilerimizin yapmış olduğu ve avm yönetimine hediye ettiği Monet’in Watergarden isimli eseri ve öğrencilerimizin özgün eseri olan havuz çalışması Avm Genel Müdürü Hüseyin Yıldırım tarafından çok beğenildi.

I HAVE A SOLUTION!

I HAVE A SOLUTION!

“I Have A Solution” proje yarışmamız kapsamında, jüri değerlendirme turuna kalan okullar projelerini sundular.  

23 NİSAN’I COŞKUYLA KUTLADIK!!

23 NİSAN’I COŞKUYLA KUTLADIK!!

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı ilkokul ve ortaokulumuzdaki etkinliklerle kutladık. 23 Nisan şiirleri ve şarkılarıyla gerçekleştirilen törenin ardından öğrencilerimiz gün boyunca okul bahçesinde kurulan şişme oyuncaklar ve oyunlarla doyasıya eğlendiler..

İTÜ ROBOT OLİMPİYATLARINDAYIZ!

İTÜ ROBOT OLİMPİYATLARINDAYIZ!

Ortaokul robotik kulübü öğrencilerimizle İstanbul Teknik Üniversitesi’nin düzenlediği robot olimpiyatlarına katıldık. Öğrencilerimiz tasarladıkları ve kodladıkları robot ile yarışmaya katılarak, heyecanlı anlar yaşadılar. Yarışma sonunda sertifikalarını alan öğrencilerimiz keyifli vakit geçirirken, robotik ve kodlama alanında önemli tecrübeler kazandılar. Öğrencilerimizi tebrik ediyor, başarılarının artarak devam etmesini diliyoruz.