Etkinliklerimiz ve Başarılarımız

KİM KORKAR MATEMATİKTEN!

KİM KORKAR MATEMATİKTEN!

Güzel sanatlar lisesi öğrencilerimiz matematik etkinliğinde, matematiği tiyatro, resim, müzik ve sinema-tv ile buluşturarak keyifli ve öğretici vakit geçirdiler.

VE SAHNEDE.. “SEZUAN’IN İYİ İNSANI”

VE SAHNEDE.. “SEZUAN’IN İYİ İNSANI”

Yönetmenliğini Tiyatro Öğretmenimiz Serkan Uzuner’in yaptığı tiyatro bölümü öğrencilerimizin performanslarını sergiledikleri “Sezuan’ın İyi İnsanı” adlı oyunumuzun galası 22 Nisan Pazartesi saat 20.00’da Ataşehir Mustafa Saffet Kültür Merkezi’nde. Herkesi bekliyoruz.

GEÇMİŞTEN GÜNÜMÜZE DENİZCİLİK TARİHİ!

GEÇMİŞTEN GÜNÜMÜZE DENİZCİLİK TARİHİ!

Tarih ve coğrafya dersleri kapsamında 10.sınıf öğrencilerimizle birlikte Beşiktaş Deniz Müzesi’ne gezi düzenledik. Gezimizde, öğrenciler, bugün olduğu gibi geçmişte de denizcilik alanında yapmış olduğu başarıları görmek ve geçmişte kullanılan kadırgaları, saltanat kayıklarını, gemi modelleri, sancaklar, haritalar ve portolanlar, tablolar, tuğralar ve armalar, bahriyeli kıyafetleri, el yazmaları, gemi baş figürleri ile silahları yakından inceleme fırsatı buldular. … Devamı

İTALYA’DA SANAT EĞİTİMİ

İTALYA’DA SANAT EĞİTİMİ

Firenze Yurtdışı Eğitim Danışmanı Uğur Ayasbeyoğlu ve Roma Güzel Sanatlar Üniversitesi RUFA Uluslararası İlişkiler Sorumlusu Rene Angeramo öğrencilerimizle buluşarak İtalya’da sanat eğitimi alabilmek hakkında önemli bilgiler  paylaştı… 📚📖🖊🇹🇷🇮🇹 #adıgüzelokulları #güzelsanatlarlisesi #firenze #rufa #italya #sanat #eğitim

KAYA GİBİ SAĞLAMIZ!

KAYA GİBİ SAĞLAMIZ!

Bilim Kahramanları Derneği tarafından düzenlenen “First Lego League Junior” yarışmasında, Bisem’e devam eden öğrencilerimiz Ayça Demiröz ve Çağhan Sevinç’in de içerisinde bulunduğu “Light Side of the Moon” isimli takımımız ‘Kaya Gibi Sağlam Tasarım’ ödülünü almışlardır. Öğrencilerimizi tebrik ederiz.

SU GÜNÜ YARIŞMASI

SU GÜNÜ YARIŞMASI

Özel Mef Lisesi “Su Günü” konulu fotoğraf, karikatür ve poster yarışmasında eseri sergilenmeye değer görülen 9.sınıf öğrencimiz Lara Elginöz’ü tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

SESSİZLİKTE DİYALOG SERGİSİ’NDEYİZ!

SESSİZLİKTE DİYALOG SERGİSİ’NDEYİZ!

4. sınıf öğrencilerimizle “Bireysel farklılıklara saygılı olabilme” ve “Kendini başkalarının yerine koyarak duygu ve düşüncelerini anlayabilme” kazanımlarını pekiştirmek adına “Diyalog Müzesi”nde yer alan, “Sessizlikte Diyalog” Sergisi’ne gezi düzenledik. Öğrencilerimizle, bu özel alanda işitme engelli rehberler eşliğinde, sözsüz iletişim kurmanın yollarını deneyimledik ve çok keyif aldık. Hiç konuşmadan iletişim kurmanın ne kadar zor olduğunu keşfederek bu … Devamı

BİR YAZAR TANIYORUZ – “KORAY AVCI ÇAKMAN”

BİR YAZAR TANIYORUZ – “KORAY AVCI ÇAKMAN”

İlkokul-ortaokul öğrencilerimiz “Bir Yazar Tanıyorum” etkinliklerimiz kapsamında çocuk kitapları yazarı Koray Avcı Çakman ile bir araya geldiler. Oldukça bilgilendirici ve eğlenceli geçen etkinliğimizin sonunda, Çakman hem öğrencilerimizin sorularını yanıtladı hem de “Almarpa’nın Gizemi” isimli  kitabını tek tek imzaladı.

MEZUNUMUZDAN AYAKTA ALKIŞLANAN PERFORMANS!

MEZUNUMUZDAN AYAKTA ALKIŞLANAN PERFORMANS!

Tiyatro Bölümü mezunlarımızdan Begüm Akkaya, “Bırak İçeri Gireyim” isimli tiyatro oyununda sergilediği performansla ayakta alkışlanıyor. Oyunu sezon boyunca Zorlu Performans Sanatları Merkezi’nde izleyebilirsiniz.

GENÇ YETENEKLERİMİZ SANATSEVERLERLE BULUŞTU!

GENÇ YETENEKLERİMİZ SANATSEVERLERLE BULUŞTU!

Bu yıl 7.si gerçekleşen “Genç Yetenekler Resim Sergimiz” Novada Cemal Süreya Sergi Salonu’nda sanatseverlerle buluştu. Sergimizde ayrıca Sinema Tv Bölümü 9. sınıf öğrencilerimizin fotoğraf çalışmalarına, Yengeç Sanat Akademisi ve Kadıköy Güzel Sanatlar Akademisi öğrencilerinin resimlerine de yer verilirken Müzik Bölümü öğrencilerimiz de keyifli bir dinleti sundular. Sergimizi 27 Mart’a kadar ziyaret edebilirsiniz.

CEZERİ’NİN OLAĞANÜSTÜ MAKİNELERİ!

CEZERİ’NİN OLAĞANÜSTÜ MAKİNELERİ!

8. Sınıf öğrencilerimizle Cezeri Müzesi’ne gezi düzenledik. Etkinliğimizde öğrencilerimiz; Mekaniğin Babası Cezeri’nin eserlerinde, Fen Bilimleri Dersinde öğrendikleri basit makineleri inceleme şansı yakaladılar.

DOLMABAHÇE SARAYI’NDAYIZ!

DOLMABAHÇE SARAYI’NDAYIZ!

Öğrencilerimizle Ulu Önderimiz Atatürk’ün son zamanlarını geçirdiği tarihimizde önemli bir yere sahip Dolmabahçe Sarayı’na gezi düzenledik. Öğrencilerimizle bu gezi sırasında birçok tarihi unsuru gözlemleme fırsatı bulduk. ‘Tarih bir milletin neler başarabilme gücünde olduğunu gösteren en doğru bir kılavuzdur.’

TOHUMLAR FİDANA!

TOHUMLAR FİDANA!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, ilkokul-ortaokul öğrencilerimizin tarımla buluşması ve tarım hakkında bilgi sahibi olması amacıyla okulumuzda seminer verdiler. Seminerde tarımsal yetiştiricilik, sağlıklı beslenmede tarımın rolü ve tarımsal üretimin ilk aşamasından (tohumdan) son aşamasına(sağlıklı tüketime) kadar evreler anlatılırken öğrencilerimize öğrendiklerini hayata geçirmeleri amacıyla tohumdan bitki yetiştirme setleri verildi.

“ODAMDAKİ OYUNCAKLAR”A BÜYÜK İLGİ!

“ODAMDAKİ OYUNCAKLAR”A BÜYÜK İLGİ!

Tiyatro Bölümü öğrencilerimiz, çocuk oyunumuz “Odamdaki Oyuncaklar” ile Mustafa Saffet Kültür Merkezi’nde minik seyircileri ile buluştu. Öğrencilerimiz, büyük beğeni toplayan oyunun sonunda miniklerle hatıra fotoğrafı çektirmeyi de unutmadı. Öğrencilerimizi bir kez daha tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

ORTAOKUL ADAY VELİLERİMİZLE BULUŞTUK

ORTAOKUL ADAY VELİLERİMİZLE BULUŞTUK

16 Şubat Cumartesi günü Adıgüzel Ortaokulu bursluluk ve giriş sınavımızı gerçekleştirdik. Öğrenci adaylarımız sınavdayken, veli adaylarımızla ortaokul tanıtım toplantısında bir araya geldik. Okulumuz danışmanlarından İ.Ü. Öğretim Üyesi Doç. Dr. Coşkun KÜÇÜKTEPE İstanbul Ünivesitesi ile akademik işbirliğimizi anlatırken, Okul Müdürümüz Kerem Vasfi EYÜPOĞLU ve Müdür Yardımcımız Murat KAVAK veli adaylarımızı bilgilendirdi ve gelen soruları içtenlikle cevapladılar.

BİR YAZAR TANIYORUZ – “MAVİSEL YENER”

BİR YAZAR TANIYORUZ – “MAVİSEL YENER”

İlkokul-ortaokul öğrencilerimiz “Bir Yazar Tanıyorum” etkinliklerimiz kapsamında çocuk kitapları yazarı Mavisel Yener ile bir araya geldiler. Oldukça keyifli geçen etkinliğimizin sonunda, Yener hem öğrencilerimizin sorularını yanıtladı hem de “Gıdıklanan Kitap” isimli şiir ve çizim kitabını tek tek imzaladı.