lessphp fatal error: load error: failed to find /home/adiguzel/web/adiguzel.k12.tr/public_html/anaokulu/wp-content/themes/theme45716/bootstrap/less/bootstrap.lesslessphp fatal error: load error: failed to find /home/adiguzel/web/adiguzel.k12.tr/public_html/anaokulu/wp-content/themes/theme45716/style.less Eğitim Anlayışı | İstanbul Üniversitesi Vakfı Adıgüzel Okulları Güzel Sanatlar Lisesi

Eğitim Anlayışı

 

Çağdaş güzel sanatlar eğitimi ışığında eğitim veren İstanbul Üniversitesi Vakfı Adıgüzel Okulları Güzel Sanatlar Lisemizde sanatçılar ve alanlarında uzman öğreticilerden oluşan ekibimizle, sanatını dünya platformlarına taşıyacak, evrenselliğe ulaşmış geleceğin sanatçılarını disiplinler arası bir anlayışla yetiştirmektedir.

Güzel Sanatlar Lisesinin 4 yıla yayılan eğitim politikası, Güzel Sanatlar Lisesi statüsü gereği verilen kültür derslerinin yanı sıra yoğun sanat programları ile öğrencilerin yaratıcı potansiyellerini ortaya çıkarmak ve kişisel becerilerini en üst noktada kullanabilmelerini sağlamak üzere şekillenmiştir.

Tez-Antitez-Sentez teorisinden yola çıkarak sanata ve duyguların eğitimine son derece önem veren eğitim sistemimizde duygular eğitilirken; zihinsel yeteneklerin, düşüncenin, zekânın gelişmesi ön plana çıkarılmaktadır.

Resim, Müzik, Tiyatro, Sinema TV bölümleri olan okulumuza yetenek sınavları ile alınan öğrencilerimize, akıllı tahtalarla donatılmış 24 kişilik sınıflarda eğitim verilmektedir. Tam donanımlı atölyelerimiz ve uygulamalı dersliklerimizde; sanatçılarla gerçekleştirilen workshop çalışmaları, proje grup çalışmaları, tartışma ortamları, müze eğitimi ve kültürel geziler vb. çalışmalar ile yüksek performans gösterebilecekleri imkanlar sunulmaktadır.

Okulumuzda MEB Talim Terbiye Kurulu’nca onaylanan “Güzel Sanatlar Lisesi Programı” uygulanmaktadır.

Okulumuz üniversitelere öğrenci hazırlamada ve yerleştirmede deneyim ve bilgi sahibidir. Mezunlarını üniversiteye yerleştirmede %100’lük başarıya sahiptir.

Atölye ve Dersliklerimiz

Temel Sanat Atölyesi, Desen Atölyesi, Yağlıboya Atölyesi, Baskı Gravür Atölyesi, Heykel-Seramik Atölyesi, Seramik Fırını, Hareket ve Doğaçlama Stüdyosu, Tiyatro Uygulama Dersliği, Oyun Atölyesi, Müziksel İşitme Okuma-yazma Dersliği, Bireysel Çalgı Odaları, Koro ve Orkestra Dersliği,Sinema&Tv Atölyesi 120 kişilik profesyonel ses ve ışık sistemiyle donatılmış Tiyatro Salonu.