Okul Müdüründen

Her öğrenci bizim için özel ve önemlidir. Bu nedenle İstanbul Üniversitesi Vakfı Adıgüzel Okulları olarak Atatürk ilkeleri doğrultusunda ve Atatürkçü düşünce ışığında, bilgiye ulaşmayı ve kullanmayı bilen, akademik olarak tam donanımlı, sanatsal, kültürel ve sosyal sorumluluk projeleri içinde olmayı ve takip etmeyi seven, çok yönlü ve üretken bireyler yetiştirmek ana hedefimizdir.

Eğitimin uzun soluklu bir iş olduğunu biliyoruz. Çocuklarımızı, tüm fiziksel ve teknolojik donanımımızla, araştırmacı ruhlarını çeşitli projelerle destekleyecek duvarsız eğitim ortamını sağlayarak bilimsel düşünebilen, yaratıcı gücünü ön plana çıkaran, özverili davranan, insan onuruna uygun hareket etmeyi amaçlayan, kendine her konuda güvenen ve çevresiyle barışık, mutlu ve yaşam kaliteleri yüksek bireyler olarak topluma kazandırmanın önemine inandık.

Çıktığımız bu yolculukta, İstanbul Üniversitesi Vakfı Adıgüzel Okulları ailesi olarak, eğitimin ciddi bir iş olduğunu ve ona gönül vermek gerektiğini biliyoruz.

Geçmişi geleceğe bağlayan bir köprü olma niteliği taşıyan  İstanbul Üniversitesi Vakfı Adıgüzel Okulları Güzel Sanatlar Lisesi, deneyimli kadrosu ve çağdaşlığı yakalayan, akılcı hedefleriyle, öğrencilerini ülkemizin ihtiyacı olan Atatürk İlke ve İnkılaplarına gönülden bağlı, çağdaş, ufku geniş, vatanına ve kültürel değerlerine sahip çıkan, sorumluluk sahibi gençler olarak yetiştirmeyi kendisine görev edinmiştir.

BAŞARILARLA BÜYÜYEN YENİ NESİLLER İÇİN HER YIL YENİ HEDEFLERLE YOLUMUZA DEVAM EDİYORUZ.

Gamze SEZER
Okul Müdürü