Genç Yetenek Yarışması

İstanbul Üniversitesi Vakfı Adıgüzel Okulları Güzel Sanatlar Lisesi, konusunu “TÜRKİYE’DE KADIN ” olarak belirlediği ve geleneksel hale getirdiği ödüllü “Resim Yarışması” düzenlemiştir. Yarışma, İstanbul genelinde tüm okulların katılımına açıktır.

İÜV ADIGÜZEL GÜZEL SANATLAR LİSESİ bu resim yarışması ile gençlerimizin “TÜRKİYE’DE KADIN ” konulu resim yarışmasında farkındalık oluşturmak ve toplumsal duyarlılığı harekete geçirmek hedeflenmiştir.Ayrıca bu yarışma aracılığı ile sanata meraklı öğrencilerimizi bir araya getirip, öğrencilerimize sanat yoluyla gelişen iletişim becerileri kazandırmayı, sanat yapan öğrencilerimizi desteklemeyi, hayatın içindeki konulara farklı yaklaşımlar göstererek bakabilmeyi ve geleceğin özgür düşünen sanatçı adaylarını bir araya getirmeyi amaçlamıştır.

YARIŞMA ŞARTNAMESİ

⦁ Yarışmaya İstanbul genelinde öğrenim görmekte olan ortaokul 6. 7. 8. Sınıf ve lise 9. Sınıf düzeyinde öğrenim gören öğrenciler katılabilir.
⦁ Değerlendirme 2 kategoride yapılacak olup 6. Ve 7. Sınıf öğrencileri 1. Kategoride 8. Ve 9. Sınıf öğrencileri 2. Kategoride kendi aralarında yarışacaktır.
⦁ Her öğrenci yarışmaya en fazla 3 çalışma ile katılabilir.
⦁ Yarışmaya katılacak çalışmalar 2021-2022 eğitim öğretim yılına ait ve daha önce herhangi bir yarışmaya veya sergiye katılmamış olmalıdır.
⦁ Dereceye giren ve sergilenmeye hak kazanan tüm eserler kurumda kalacaktır. Kullanım hakkı ve eserin mülkiyeti tarafımızda saklı kalacaktır.
⦁ 04.03.2022 tarihine kadar eserler elimize ulaşmış olması gerekmektedir, bu tarihten sonra elimize ulaşan eserler değerlendirmeye alınmayacaktır.
⦁ Dereceye giren ve sergilenmeye değer bulunan resimler www.adiguzel.k12.tr sitesinde yayınlanacaktır.
⦁ Dereceye giren ve sergilenmeye değer bulunan resimler Genç yetenekler sergisinde sergilenecektir. Dereceye giren öğrencilerin ödülleri ve sergilenmeye değer bulunan öğrencilerin takdir belgeleri Genç Yetenekler Sergisi’nde verilecektir.
⦁ Yarışmaya başvurmuş tüm öğrenciler yarışma şartlarını kabul etmiş sayılırlar.
⦁ Yarışmaya katılan eserler, ADIGÜZEL EĞİTİM KURUMLARI tarafından web adresi ve diğer platformlar üzerinden ticari ve/veya ticari olmayan amaçlarla eğitim/tanıtım vb. faaliyetlerinde kullanılabileceğini peşinen kabul ederler.
⦁ Seçici Kurul, ödüllerin biri, birkaçı veya hepsi için uygun eser bulamadığı takdirde ödül veremeyebilir.

YARIŞMA JURİSİ

Melek Sevil MERCAN
Onur YANIK
Ahmet DURU
İrem KEBABÇI

BAŞVURU KOŞULLARI 

(Başvuru Formu için tıklayınız)

1. Yarışmaya gönderilen eserin son teslim tarihi 04.03 2022’dir.
2. Konu: ‘’TÜRKİYE’DE KADIN ’’
3. Teknik: Serbest ( Dijital çizimde kabul edilecektir. Dijital çalışmanın 50×70 renkli çıktısı alınıp belirtilen adrese elden veya posta aracılığı ile ulaştırılabilir. )
4. Ebatlar: Ortaokul-lise:50×70
5. Çalışmalar paspartusuz ve çerçevesiz olarak teslim edilmelidir.
6. Resimlerin arka yüzünde, sağ üst köşeye ekte sunulan başvuru formu yapıştırılacaktır.
7. Eserler son başvuru tarihinden önce İstanbul Üniversitesi Vakfı Adıgüzel Okulları Güzel Sanatlar Lisesi ’ne elden veya posta aracılığı ile ulaştırılabilir.
8. Gönderim Adresi: Yenişehir Mah. Barajyolu Cad. No:8 Adıgüzel Güzel Sanatlar Lisesi Ataşehir/İstanbul 34779

ÖDÜLLER

1. Kategori 6. ve 7. Sınıflar 2. Kategori 8. ve 9. Sınıflar
Birinciye Çizim tableti + %50 Adıgüzel Sanat Kursu İndirimi Birinciye Çizim tableti + %100 Eğitim Ücreti bursu
İkinciye Çizim tableti + %50 Adıgüzel Sanat Kursu İndirimi İkinciye Çizim tableti + %75 Eğitim Ücreti bursu
Üçüncüye Çizim tableti + %50 Adıgüzel Sanat Kursu İndirimi Üçüncüye Çizim tableti + %50 Eğitim Ücreti bursu
Yarışmaya katılan tüm katılımcılara % 20 Eğitim Bursu verilecektir.

** NOT: Verilen eğitim bursu sadece eğitim ücreti üzerinden verilecektir.