ANADOLU YAKASININ EN BÜYÜK KİTAP FESTİVALİ

Ataşehir Eğitim ve Kültür Festivali (ATAFEST) kapsamında 16-30 Aralık tarihleri arasında Zübeyde Hanım Hizmetiçi Eğitim Enstitüsü Esatpaşa Hizmet Binasında “Mehmet Akif Ersoy” temalı kitap fuarı düzenlenecek.

Ataşehir İlçe Milli Eğitim ve Eğitimevi Organizasyon tarafından düzenlenen şenlik kapsamında 100’ü aşkın yazar ve 200’den fazla yayınevi, 100.000 Kitap, 100.000 Öğrenci ve öğretmenlerin yanısıra velilerde katılım sağlayabilecek.
Öğrencilere okuma alışkanlığı kazandırmak ve okumayı sevdirmek için kitap okuyan aslan maskotu belirlenirken, Mehmet Akif Ersoy’un Safahat adlı eseri, kumbara, takvim ve çanta gibi özel eşyalarda hediye edilecek.

ORGANİZASYON 2 HAFTA SÜRECEK
Ataşehir İlçe Milli Eğitim ve Eğitimevi Organizasyon ortaklığıyla gerçekleşecek bu şenlik kapsamında Anadolu Yakasında yer alan tüm resmi devlet okullarına da davetiye gönderildi. 16-30 Aralık tarihleri arasında açık olacak kitap şenliği kapsamında yaklaşık 100 Bine yakın okuyucunun bu fuara katılım sağlaması bekleniyor.

Kitap Şenliği kapsamında detaylı organizasyon bilgileri ve katılımcılarla ilgili bilgilerin yer aldığı internet sayfası hazırlandı. Öğrenci, öğretmen ve veliler www.atasehirkitapsenligi.org adresinden etkinlik ile ilgili detaylı bilgi sahibi olabilecek.

Fuara katılan yazar listesi için tıklayınız.