Adiguzel-slogan

Tarihçemiz

Adıgüzel Eğitim Kurumları, Türk Gençliğinin eğitimine katkıda bulunmak, öğrencilerin ve öğretmenlerin başarılarını teşvik etmek, eğitim, kültür, bilimsel araştırma ve geliştirme alanlarında çalışmalar yapmak amacıyla 2004 yılında Sayın Mevlüt ADIGÜZEL tarafından kurulmuştur.

19 yıldır eğitimin her kademesinde iyi örnekler oluşturma çabasını sürdüren Adıgüzel Eğitim Kurumları güçlü öğretmen kadrosu ve “İlk ve ilkelerimizle farklıyız” anlayışıyla öğrencilerinin sosyal ve duygusal becerilerini geliştirmeyi, kendi ilgi ve ihtiyaçlarının farkında bireyler olarak yaşadıkları çevreyle uyumlu ve toplumun ihtiyaçlarına duyarlı dünya vatandaşları yetiştirmeyi amaçlamaktadır. Bu çerçevede, öğrencilere kendilerini tanıma, birbirlerine saygı gösterme ve değer verme davranışlarını aşılamak, kurumun öncelikli hedeflerinden biridir. Adıgüzel Eğitim Kurumları, etik değerleri benimsemeyi teşvik ederek, öğrencilerinin kendilerinin ve yaşadıkları toplumun en iyi versiyonuna ulaştırma potansiyeline sahip olduklarına inanmakta ve bu inançla yoluna devam etmektedir.

Akademik Beceri Eğitimi, Zihinsel Beceri Eğitimi, Yetenek Becerileri Eğitimi, Yaşam Değerleri Eğitimi, Teknoloji Becerileri Eğitimi, Yabancı Dil Beceri Eğitimi başlıklarında ve etik değerleri merkez alarak öğrencilerine çok yönlü bir eğitim sunan Adıgüzel Eğitim Kurumları, öğrencilerinin 21. yüzyılda daha güçlü bireyler olarak ilerlemesini hedefleyen ilke ve değerlerle çalışmalarına devam etmektedir.