“Mesleğimi Seçiyorum” Semineri Gerçekleşti.

İstanbul Üniversitesi Vakfı Adıgüzel Okulları-Ortaokul öğrencileri, üçüncüsü düzenlenen “Mesleğimi Seçiyorum” seminerinde İÜVAO-Güzel Sanatlar Lisesi Resim, Müzik ve Tiyatro Bölüm Başkanları Özgür YENER, Mustafa SANCAK ve Arzum ŞENGÜLLER’den meslekleriyle ilgili bilgi aldılar.

İÜV Adıgüzel Okulları- İlkokul/Ortaokul Rehberlik Servisi Öğretmenleri tarafından  düzenlenen “Mesleğimi Seçiyorum” etkinlikleri kapsamında alanında uzman kişiler tarafından verilen seminerlerle öğrencilerin değişik meslek gruplarını tanımaları amaçlanmıştır. Dönem başında öğrencilere yapılan anket sonucunda en çok merak edilen meslek gruplarının başında “doktorluk” yer alması nedeniyle 31 Ekim 2014 Cuma günü yapılan ilk “Mesleğimi Seçiyorum” seminerine konuşmacı olarak Üroloji Uzmanı  Sayın Doç. Dr. Cüneyt ADAYENER davet edildi. 11 Aralık 2014 Perşembe günü ikincisi yapılan Mesleğimi Seçiyorum Seminerinde ise tiyatro ve dizi oyucusu Hakan BİLGİN konuk olarak katıldı.

Öğrencilerin davetini kırmayarak “Mesleğimi Seçiyorum” Seminerlerine konuk olan Doç. Dr. Cüneyt ADAYENER, Hakan BİLGİN, Özgür YENER, Mustafa SANCAK ve Arzum ŞENGÜLLER meslekleriyle ilgili bilgileri paylaşırken, öğrencilerin merak ettikleri sorularını da yanıtlayarak keyifli söyleşi gerçekleştirdiler.