lessphp fatal error: load error: failed to find /home/adiguzel/web/adiguzel.k12.tr/public_html/anaokulu/wp-content/themes/theme45716/bootstrap/less/bootstrap.lesslessphp fatal error: load error: failed to find /home/adiguzel/web/adiguzel.k12.tr/public_html/anaokulu/wp-content/themes/theme45716/style.less HOBİ-SANAT KURSLARIMIZ DEVAM EDİYOR

HOBİ-SANAT KURSLARIMIZ DEVAM EDİYOR

İstanbul Üniversitesi Vakfı Adıgüzel Eğitim Kurumları olarak uzun yıllardır başarıyla sürdürdüğümüz sanat eğitimlerimizden artık 7'den 70'e herkes faydalanıyor. Güzel sanatlar liselerine hazırlık veya hobi amaçlı eğitim programlarımızın detayları aşağıdaki gibidir.

Ayrıntılı bilgi ve kayıt için

 (0216) 456 75 85 / 1226    

Adıgüzel Okulları bünyesinde yer alan Adıgüzel Akademi, eğitimlerini Adıgüzel Güzel Sanatlar Lisesi atölyelerinde yapmaktadır.

Müzik eğitimleri özel ders şeklinde, 45 dakika süren derslerde yapılmaktadır. Piyano, Şan, keman, bateri, çello, Klasik Gitar, Elektro ve Bas Gitar başta olmak üzere öğrencinin seçtiği tüm batı enstrümanlarının eğitimi ve Solfej eğitimleri bu derslere yayılarak verilmektedir. Eğitimcilerimizin tümü kendi dallarında üniversitelerini bitirmiş, formasyon almış ve Adıgüzel Eğitim kurumlarına bağlı çalışan öğretmenlerdir. Müzik eğitimlerine piyano 3 yaş ve üstü, diğer çalgı aletleri için 7 yaş ve üstü kabul edilmektedir.

Resim eğitimlerimiz cumartesi ve Salı günleri 2 saat olarak yapılmaktadır. Öğrenci kendi yaş grubunda maksimum 15 kişilik sınıflarda akademik olarak eğitilmektedir. Güzel Sanatlara Hazırlık, Hobi amaçlı akademik Resim ve renkli çalışmalar ayrı ayrı gruplar halinde verilmektedir. Çizgi Çalışmaları, Oran –Orantı – Yerleştirme, Perspektif, Plan, Tonlama, Işık-Gölge, Açık- Koyu, Figür-İnsan Anatomisi, Hareket, Kompozisyon – Natürmort ders içeriklerinden bazılarıdır.

Tiyatro eğitimlerimiz yaş grubuna göre ayrılmış saatlerde cumartesi günleri 2 saat şeklinde, özel ders almak isteyen yetişkinlere hafta içi istenilen gün ve saatte yapılmaktadır. Temel Tiyatro Eğitimi, Ses-Nefes-Diksiyon, Hareket doğaçlama, Oyunculuk, Rol-Mimik, Sahne çalışmaları yapılmakta, sene sonunda ise sahnede öğrendiklerini bir oyunla sergilemektedirler.

Modern Dans ve Bale eğitimlerimiz Mimar Sinan Üniversitesi modern dans bölümü öğretim üyelerinden Yard.Doç.Dr İlkay Türkoğlu Özgür ve asistanlarının yönetiminde Cumartesi günleri 1.5 saat süren derslerde yapılmaktadır. Yaş grubuna göre özel olarak hazırlanmış program, öğrencinin bedensel ve ruhsal farkındalığını arttırmak, esnekliğini sağlamak, duruş ve hareket özgürlüğünü kazandırmayı amaçlamaktadır.

Eskrim eğitimlerimiz öğrencimizin vücuduna esneklik ve denge kazandırmasının yanı sıra analitik zekâsını da gelişmesinin amaçlandığı bir spor disiplinidir. Hareket hızı, karar verme yetkinliği ve hızlı düşünme gibi mental ve fiziksel etkinliklerini de maksimum seviyeye ulaştıran eskrim eğitimlerimiz yürüyüş duruş bozukluklarını da ortadan kaldırabilmektedir.

 

Comments are closed.