“HAYAL ET ve TASARLA”

İ.Ü.V. Adıgüzel Okulları İlkokul/Ortaokul ve Güzel Sanatlar Lisesi öğrencileri İç Mimar ve Tasarımcı Erdeniz Kurt’un söyleşisine katıldılar. 24 Kasım Salı Günü Güzel Sanatlar Lisesi Konferans Salonu’nda düzenlenen söyleşide Erdeniz Kurt öğrenciler ile deneyimlerini ve tecrübelerini paylaştı.
Öğrencilere yaptığı çalışmalar ve tasarımları ile bilgi aktaran Kurt, “Aklınıza gelen her şeyi çizip, tasarlayıp hayata geçirebilme imkanınız var. Zaten şu anda okuduğunuz okulda bu konuda çok avantajlısınız. Belli bilgileri ve teknikleri çok erken yaşlarda öğrenmiş oluyorsunuz. Tasarım, proje üretme deyince aklınıza sadece belirli alanlardaki konular gelmesin. Sandalyeden, mutfak çizimine; bir spor salonundan basit bir ev aleti tasarlamaya kadar çok geniş bir yelpazeniz olabilir. Burada önemli olan fark yaratmak ve daha önce yapılmamış olanı yapmak.” dedi. Teknoloji ne kadar gelişmiş olursa olsun her öğrencinin yanında mutlaka bir eskiz defteri taşıması gerektiğine dikkat çeken Erdeniz Kurt; öğrencilere iç mimar veya tasarımcı olduklarında sevdikleri, zevk aldıkları işleri yaparken aynı zamanda para kazanabileceklerini de anlattı. Kurt ayrıca yaptığı bazı çalışmalardan da örnekler gösterdi.
Etkinliğin sonunda öğrenciler Erdeniz Kurt’a merak ettikleri soruları yöneltirken Resim Bölüm Başkanı Özgür Yener ile birlikte İ.Ü.V. Adıgüzel Okulları adına teşekkür belgesi ve çiçek verdiler.