İstanbul Üniversitesi Vakfı Adıgüzel Okulları’nda Geleneksel Öğretmenler Günü Yemeği Gerçekleşti.

İstanbul Üniversitesi Vakfı Adıgüzel Okulları yönetici, idareci, öğretmen ve çalışanlarına 22 Kasım 2014 Cumartesi günü, İstanbul Üniversitesi Baltalimanı Sosyal Tesislerinde,  24 Kasım Öğretmenler günü kutlama yemeği düzenlendi.

mesafesi ve niceliksel çokluğu kurumun daha nerelere tırmanacağının göstergesidir.” diyerek konuşmasını İÜV Adıgüzel Okulları Kurucu Temsilci Sayın Ebru ADIGÜZEL TUNABOYLU’ ya devretti. TUNABOYLU, 15 Temmuz 2014 tarihinde İstanbul Üniversitesi Vakfı’yla gerçekleşen işbirliği doğrultusunda eğitim sektöründe bir ilke imza attıklarına vurgu yaparken, kurulumlarının sağlam ve emin adımlarla büyüdüğünü, önümüzdeki yıllarda yapmayı planladıkları;

Öğretmenler Günü kutlama yemeğinin açılış konuşmasını İstanbul Üniversitesi Vakfı Adıgüzel Okulları- Eğitim Danışmanı Sayın Yrd. Doç. Dr. Nilgün ULUSER İNAN yaptı. İNAN konuşmasında yaşanmış bir hikâyeden yola çıkarak,   fark yaratmanın önemini vurguladı.  Eğitim danışmanı kurumunda ki tüm birimlerin fark yaratmak adına çok çalıştığını belirtirken, “Çok iyisiniz ama çok ’un ötesinde, hep daha vardır. Daha iyi olmak için potansiyelinizi kullanmanızı bekliyoruz. Sizin daha’larınızın mesafesi ve niceliksel çokluğu kurumun daha nerelere tırmanacağının göstergesidir.” dedi. Sayın İNAN’nın tüm öğretmenlerinin bu özel gününü kutlaması ardından konuşmasını İÜV Adıgüzel Okulları Kurucu Temsilci Sayın Ebru ADIGÜZEL TUNABOYLU’ya devretti. TUNABOYLU, 15 Temmuz 2014 tarihinde İstanbul Üniversitesi Vakfı’yla gerçekleşen işbirliği doğrultusunda eğitim sektöründe bir ilke imza attıklarına vurgu yaptı. Kurulumlarının sağlam ve emin adımlarla büyüdüğünü belirten TUNABOYLU, önümüzdeki yıllarda yapmayı planladıkları;  Avrupa Yakasında kurulacak olan kampüs çalışmaların başlatıldığı, üniversite açılması için yürütülen çalışmalar yürüttükleri gibi projelerinden bahsetti.  Tüm öğretmen ve okul müdürlerini yeni idari oluşumda gösterdikleri çaba ve çalışmalarından dolayı tebrik ederek bu özel günlerini kutlayan TUNABOYLU tüm davetlilere iyi eğlenceler diledi.  Kurucu Temsilcisinin ardından konuşmasını yapması için İstanbul Üniversitesi Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi Sayın Prof. Dr. Arif YAVUZ kürsüye davet edildi.  YAVUZ, konuşmasında yaptıkları iş birliğinin Türkiye’de bir ilk olduğuna ve önemine vurgu yaparken tüm öğretmenlerin cennetlik olduğunu ve öğretmenliğin ne kadar değerli bir meslek olduğundan bahsederek öğretmenlere öğrenciler üzerindeki emeklerinden dolayı teşekkür ederek bitirdi. Son Konuşmayı İstanbul Üniversitesi Rektör Yardımcısı Sayın Prof. Dr. Mahmut AK yaparken tüm öğretmenlerin 24 Kasım Öğretmenler Gününü kutlayarak, yaşamları boyunca başarı, sağlık ve mutluluklar diledi.

Günün anlam ve önemini belirten konuşmaların yapılması ardından yurtdışında olması nedeniyle davete katılamayan İstanbul Üniversitesi Rektörü Sayın Prof. Dr. Yunus SÖYLET’in öğretmenlere özel iletmiş olduğu mesajın barkavizyon aracılıyla yayınlandı. SÖYLET’in videosunun ardından İstanbul Üniversitesi Vakfı Adıgüzel Okulları- Çekmeköy Anaokulu, İlkokul/Ortaokul, Güzel Sanatlar Lisesi ve Bilişim Teknik Lisesi öğrencileri tarafından, öğretmenlerine özel hazırlanan videolar gösterildi. Öğretmenlerin duygusal anlar yaşayarak izlediği videolar ardından canlı müzik eşliğinde keyifle yemek devam etti. Geç saatlere kadar devam eden kutlama yemeğinde öğretmenler bir arada müziğin ritmine ayak uydurarak gönüllerince eğlendi.