ÇANAKKALE SAVAŞI OBJELERİ ve RESİM SERGİSİ AÇILDI!!

Çanakkale Zaferi’nin 100. Yıldönümü’nde “ÇANAKKALE SAVAŞ OBJELERİ VE RESİM SERGİSİ” İ.Ü.V. Adıgüzel Okulları/Ortaokulu’nda açıldı.
İlkokul/Ortaokul Müdürü Meral Aydın’ın düzenlediği 12 Ekim Pazartesi günü gerçekleşen açılışa; Ataşehir Kaymakamı Zafer KARAMEHMETOĞLU, Ataşehir İlçe Milli Eğitim Müdürü Ertuğrul BİLİCAN, İ.Ü.V. Adıgüzel Okulları Kurucusu Mevlüt ADIGÜZEL, Kurucu Temsilcisi Uğur ADIGÜZEL, Güzel Sanatlar Lisesi Müdürü Nurhan Hocaoğlu katıldı.
Açılışta konuşma yapan Ataşehir Kaymakamı Zafer Karamehmetoğlu, “Tarihimizde çok önemli bir yer tutan Çanakkale Savaşı’nı böyle güzel bir etkinlikle öğrencilerle buluşturduğu için İ.Ü.V. Adıgüzel Okulları’na çok teşekkür ediyorum” dedi.
Açılışın ardından tüm davetliler, öğretmenler ve öğrenciler büyük bir ilgiyle sergiyi incelediler.
Kazanılan büyük zaferin ruhunu ve o dönemin havasını sonuna kadar hissedeceğiniz bu sergide; savaşta kullanılan malzemelerden, askerlerin giydiği kıyafetlere, temsili şehitlikten, silahlara kadar her detayı görebilirsiniz.
Sergimiz 12-16 Ekim boyunca 11:00-15:00 saatleri arasında İ.Ü.V.Adıgüzel Okulları/ Ortaokul’unda tüm ziyaretçilere açıktır.